Gösterilen: 0 ile 0 arası, toplam: 0 (0 Sayfa)

İz Aydınlatma

İz aydınlatma sistemleri sayesinde kapılar dokunulmadan açılmaktadır. İz aydınlatma sistemleri bir nevi hareket algılama cihazıdır. İz aydınlatma sistemleri aktif ve pasif olmak üzere iki çeşittir. Sitemizi ziyaret ederek iz aydınlatma sistemleri çeşitleri ve iz aydınlatma sistemleri fiyatları hakkında bilgi sahibi edinebilirsiniz.

Aktif İz Aydınlatma

Radar tabanlı dedektörlerdir ve ultrasonik dalgalar gönderilir. Dalgalar sensöre geri yansıyıp bu dalga örüntüsü, yürüyen kişinin müdahelesiyle bozulana kadar devam eder.Dalgadaki bozulma sayesinde kapı otomatik olarak açabilecek bir şekilde tetiklenir.

Pasif İz Aydınlatma

Pasif iz aydınlatmalar kızılötesi enerjiyi algılarlar. Kızılötesi enerjide ani bir artış olursa alarm çalmaya başlar. Aktif iz aydınlatmada olduğu gibi kızılötesi enerjide küçük dalgalanmalar algılayıcı tarafından algılanmaz çünkü havanın kararmasıyla ortam sıcaklığı değişir.

İz aydınlatmalar doluluk ve boşluk olmak üzere ikiye ayrılırlar. Sensör devreye girdiği vakit doluluk sensörü otomatik olarak ışıklarını yakar ve bir süre geçtikten sonra kapanır. Bu tip aydınlatma sensörleri mobilitesi yüksek odalarda en iyi şekilde kullanılırlar. Bol miktarda gün ışığı alan büyük pencerelere sahip odalar bu tip aydınlatma sensörlerinden faydalanır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.