Gösterilen: 0 ile 0 arası, toplam: 0 (0 Sayfa)

Tasarruflu Ampuller

Tasarraflu ampuller, normal ampullere nazaran 3 kat daha az enerji tüketirler. Isınma problemleri olmadığı için enerjiyi verimli bir şekilde kullanırlar. Türüne göre ortalama 9 ila 75 watt arasında bir enerji tüketirler. Tasarruflu ampullerin çalışma prensibi led ampullere benzemektedir çünkü led ampuller gibi düşük sıcaklıkta bile çok fazla parlaklık yayabilirler. Tasarrufun önemli olduğu bugünlerde bu ampul türüne büyük oranda ilgi artmıştır. Sitemizi ziyaret ederek tasarraflu ampul çeşitleri ve tasarruflu ampul fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tasarruflu Ampüllerin Sağlamlığı

Tasarruflu ampullerin ömürleri yaklaşık 8000 saattir ve yaklaşık 15 bin defa açma/kapamaya  kadar dayanıklıdır. Tasarruflu ampul alırken sadece fiyatına bakmamanız gerekiyordur. Bir ampulün kullanım ömrünü ve enerji tükemini de göz önüne almak sizi maliyetten kurtarırır.

Led Ampul ve Tasarruflu Ampul Arasındaki Fark

Tasarruflu ampuller yaklaşık 60 wattlık bir enerji harcarken led ampuller sadece 30 wattlık bir enerji harcarlar. Led ampuller, tasarruflu ampullerden daha verimli olmakla birlikte hem daha uzun ömürlüdür hem de daha sağlıklıdır. Sağlıklıdır diyoruz çünkü tasarruflu ampullerden daha az radyasyon yayarlar.

Bu kategoride ürün bulunamadı.